2013. február 12., kedd

8 új film egyben

egyszerre készült el 8 új film, amiben a Metró felüetet akartam részletesen bemutatni. Így utólag nem látom értelmét, mert a Metró felületet a külső alkalmazások sem mentik meg.

Erről itt egy hosszabb cikk.

Nyilvánvaló hogy kár volt (ennyi) energiát pazarolni arra, hogy félkész külső alkalmazások tömkelegét mutassam be egy teljesen béna és korlátolt felületen. Emiatt, hogy ne terheljem az oldalt, csak linkeket adok meg az elkészült új filmekről:

Leállok a Metró felület ismertetésével. Legközelebb a Desktop beállításairól csinálok filmet.

2013. január 7., hétfő

Multimédiás érdekességek

Nézzünk egy bejegyzésen belül egy témának több filmjét, amelyek elsősorban kísérletezés miatt születtek. Először is egy sima PC munkaállomás egy jó minőségű hangkártyával, szoftveres effektekkel, szoftveres hangszerekkel nagyjából ilyen végeredményre is képes (sok függ a keverést végző embertől, nekem így sikerült):




Ennek a keverésnek a 80-as évekbeli eredetije így szólt stúdióban felvéve:




De nem is cél hogy a két felvételt összehasonlítsuk, az eredetin az élő ének sokat segít. A felső felvételen mindössze 1 PC dolgozott, és a gitárok kivételével minden hangszer szoftver (a basszusgitár is, a dob is, és az ének helyett is egy Hammond szimulátor szól), az összes effekt szoftveres, csak a gitár felvétel ment a hangkártyán kereszül "élőben".

Legyen egy másik példa, ahol még több szoftveres hangszer szól (zongora és szimfonikusok is):



Visszatérve az első példához,  itt hallhatóak a szoftveres hangszerek, amelyeket tulajdonképpen egy szoftverben megírt "kotta" szólaltat meg, egyenként, és együtt is. A kísérőgitárok kivételével minden hangszer szoftver, beleértve az összes sáv effektjét, és a végső masteringet is:




És végül még egy film, nem a hangsávokat szólaltatja meg egyenként, hanem azt mutatja, mennyit számít az egész végeredményben ha a szoftveres effekteket minimálisan másképp állítjuk be, vagy netán lecseréljük őket más gyártók szoftveres effektjeire. A különbség az egymás után felvett két változatban hallható:




Kapcsolódó blogbejegyzések:

http://cakewalksonar.blogspot.hu/

Elektronika: Profi kétoldalas nyák készítése otthon



Kapcsolódó blogbejegyzések: http://diyguitarpa.blogspot.hu/

Photoshop CS6 - Eszközsor III.

Photoshop CS6 - Eszközsor II.

Photoshop CS6 - Eszközsor I.

Sokrészesre tervezett Photoshop filmünk nem a megfelelő sorrendben készül, így pár előbbre való rész később várható. A programmal most ismerkedő kezdőknek viszont ez a film a legjobb első találkozás a programmal:

Windows 8 - Nyelvi és egyéb apró beállítások

Harmadik filmünk a Windows 8 rendszerről, elsősorban a nyelvi beállítások jelentőségéről, de több apró beállítás is be van mutatva a filmen:

Windows 8 - MS account létrehozása

Windows 8 rendszer bemutató filmünk 2. részében Ms accountot hozunk rétre az új rendszer online szolgáltatásainak igénybevételére:


Windows 8 - telepítés

Viszonylag hosszúra, és sok apró részre bontott filmet tervezünk a ma újnak számító Windows 8 operációs rendszer bemutatására. Legelső filmünk a telepítés menetét mutatja be.

Hosszú szöveges bejegyzés: Áttérés Windows 8 X64-re I. rész


Első bejegyzés

Ebben a blogban nagyrészt saját készítésű informatikai témájú videófilmeket fogok postolni. Nem minden film készül oktatási céllal, van ami csak bemutató, van ami csak valaminek a kipróbálása, de már vannak előkészítve humorosnak szánt filmek is amik feltöltésre várnak. A saját készítésű filmeket a blog Youtube csatornáján lehet elérni:

http://www.youtube.com/user/MovingLessons

Itt lehetnek olyan filmek, amelyek itt nem kerülnek külön feltüntetésre, mert nem témába vágók, vagy nincs túl nagy jelentőségük. E blog mellett a jobboldali sávban a fenti Youtube csatorna vannak felsorolva lejátszási listák szerint, főbb témákba rendezve. ennek ellenére lehetnek olyan filmek a csatornában, amelyek nem kapcsolódnak szorosan egyik főbb témához sem.

A blog és a filmkészítés célja, hogy interaktív tananyag kiegészítő legyen nagyrészt ECDL/OKJ szakmai felnőttoktatáshoz. Ezért lehetne általánosságban vett és szakmához kapcsolód témák, de olyan alapismeretek is, amelyek egy gyakorlott felhasználónak már régóta egyértelműek.

A bloghoz kapcsolódik egy nagyrészt szöveges oldal, ahol inkább hosszú szöveges cikkek olvashatóak sok képpel:

http://cikkportal.blogspot.hu/

Az itteni anyagokhoz a hosszan leírt bejegyzések nyújthatnak segítséget.